Morderstwo w żarskich Kunicach

6031

O zdarzeniu pisaliśmy na portalu wcześniej. Prokurator nadal nie zdradza szczegółów zdarzenia, ale do tej pory udało się nam zdobyć więcej informacji. Mężczyznę z poderżniętym gardłem znalazł współpracownik.

Znaleziony mężczyzna to mieszkaniec żarskich Kunic. Zajmował się pracami budowlanymi. Mężczyzna, który go odnalazł, to jego współpracownik. Miał wjechać na teren posesji rankiem, w poniedziałek (18 września) i zobaczyć leżącego przed domem z krwawą raną na szyi. Obok miał leżeć zakrwawiony nóż.

Rzecznik Prokuratury okręgowej Zbigniew Fąfera poinformował, że Prokurator Rejonowy w Żarach zadecydował o zatrzymaniu jednej osoby, która może mieć związek ze zgonem mężczyzny. Chodzi o wspomnianego współpracownika, mieszkańca Żar. Zatrzymany trenował boks. Miał myśleć nawet o założeniu w Żarach szkółki bokserskiej.

Prokuratura zarządziła sekcję zwłok. Po sekcji przeprowadzono czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny. Wówczas prokurator postawił mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznaje się do winy, nie współpracuje z prokuraturą.

Motywy zabójstwa nie są znane. Na razie całe Kunice trzęsą się tylko od plotek.

MK