Rzeczy po rozbitym gangu

2976

Rzeczy odzyskane z przestępstw mogą wrócić do właścicieli. Wystarczy, że pokrzywdzeni zgłoszą się w tej sprawie do żagańskiej Policji.

W grudniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu rozpracowywali sprawy związane z włamaniami do piwnic i innych pomieszczeń gospodarczych. Efektem intensywnych działań operacyjnych było zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilkudziesięciu włamań.

Policjanci na terenie prywatnej posesji zabezpieczyli ponad 150 rzeczy. Są to głównie różnego rodzaju elektronarzędzia i skrzynki narzędziowe. Policjanci przez kilka dni prowadzili wizje lokalne w różnych miejscach na terenie powiatu żagańskiego, głównie w Żaganiu i Szprotawie, aby ustalić, w jakich miejscach włamywali się dwaj zatrzymani mężczyźni.

– Sprawa jest rozwojowa, wiemy, że dotyczy już ponad 50 kradzieży z włamaniem, do których doszło w okresie od marca do listopada tego roku – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań – Od grudnia policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Żaganiu docierają do pokrzywdzonych, którym okazują rzeczy odzyskane od przestępców. Chcemy, aby wszystkie zabezpieczone rzeczy trafiły do prawowitych właścicieli – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ