Niedoszli kierowcy pod nadzorem

3404

Do Komisariatu Policji w Lubsku zgłosił się pokrzywdzony, informując, że w nocy, w Lubsku, nieznani sprawcy uszkodzili instalację elektryczną w jego samochodzie. Włamywacze zabrali również dokumenty, radioodtwarzacz samochodowy oraz buty sportowe.

Policjanci z Posterunku Policji w Brodach oraz kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku podjęli natychmiastowe działania. W ciągu godziny ustalili jednego z podejrzanych. Podczas przeszukania u 23-letniego mieszkańca powiatu żarskiego znaleźli skradziony dowód rejestracyjny od pojazdu i radioodtwarzacz. Tego samego dnia ustalili kolejne dwie podejrzane osoby – mężczyźni w wieku 19 i 23 lat zostali zatrzymani i przesłuchani. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni uszkodzili instalacje elektryczne w samochodach fiat i ford, próbując uruchomić pojazdy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, a 23 i 19-latek dodatkowo zarzut ukrycia dokumentu. Mężczyźni odpowiedzą również przed Sądem za kradzież radioodtwarzaczy, piór wycieraczek oraz apteczki.

– Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec trzech mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozorów. Za przestępstwo z art. 289 par. 1 kodeksu karnego może grozić do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

PaS, foto KPP Żary