Z siekierą na policjantów

2681

Szybka reakcja i zdecydowane działanie policjantów pozwoliło uniknąć tragedii.

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie patrolowali miejscowość Piotrów. Nieprzypadkowo. Według informacji miał się tam poruszać samochodem nietrzeźwy kierowca. W pewnym momencie zauważyli samochód odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Ruszyli w jego kierunku. Kierowca widząc radiowóz zatrzymał się, wycofał samochód pod jeden z garaży, po czym wysiadł. Policjanci polecili mężczyźnie, aby okazał prawo jazdy oraz dokumenty od pojazdu. Kierowca na to polecenie nie zareagował. Kiedy funkcjonariusze ponownie powtórzyli polecenie, chwycił siekierę wbitą w pniak znajdujący się nieopodal i ruszył w ich kierunku, trzymając siekierę w uniesionych dłoniach.

Wobec takiego obrotu sprawy, policjanci nie mieli wyboru. Mężczyzna został obezwładniony, zatrzymany i doprowadzony do żarskiej jednostki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, odmówił on jednak poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano więc od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co może grozić nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

– Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 29-letniego mieszkańca powiatu żarskiego na trzy miesiące. – informuje podkom. Aneta Berestecka, rzecznik prasowy KPP w Żarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ