Policjanci szukają bezdomnych

3013

Policjanci z żarskiej i żagańskiej komendy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Powód? Ujemna temperatura stanowi poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Narażeni na niebezpieczeństwo śmiertelnego wychłodzenia organizmu narażają się również osoby nietrzeźwe, które przebywają na dworze.

Akcja „Zima 2016/2017” trwa. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach już od początku listopada systematycznie sprawdzają pustostany, altany, parki oraz wszystkie inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Ujemne temperatury powodują, że ich życie i zdrowie może być zagrożone poprzez wychłodzenie lub zamarznięcie. Dużą grupę osób zagrożonych stanowią również osoby nietrzeźwe.

W okresie od 26 grudnia do 1 stycznia, policjanci interweniowali 12 razy (1 osoba przekazana na Szpitalny Oddział Ratunkowy, 1 do noclegowni, 2 do miejsca zamieszkania , 8 doprowadzonych w celu wytrzeźwienia).

W działaniach wspólnie z policjantami uczestniczyli także strażnicy miejscy oraz Żandarmeria Wojskowa z Żagania.

Miejsca, w których mogą przebywać bezdomni, sprawdzają także żagańscy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi. Policjanci skutecznie interweniowali już wobec 25 osób potrzebujących pomocy – w tym: 10 osób znalezionych przez policjantów w sytuacji zagrażających ich życiu, zostało zatrzymanych do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań, 4 osoby, które  który potrzebowały dodatkowo pomocy medycznej, zostały przewiezione na SOR, 8 osób zostało przewiezionych do miejsca zamieszkania i przekazanych rodzinie, a 3 osoby przekazane do OPS lub noclegowni. Foto. KPP Żary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ