Pościg za fiatem punto po bezdrożach

2473

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie zatrzymywali kierującego samochodem osobowym. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a tester narkotykowy wykazał, że był  pod działaniem środków odurzających. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.  

W piątek, 18 maja  Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie pełnili służbę na terenie tej gminy. Przemieszczając się ulicami Włochowa zauważyli samochód osobowy marki Fiat Punto, którego kierujący skręcił nagle w drogę gruntową prowadzącą do lasu. Policjanci  natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, aby zatrzymać kierującego do kontroli. Mężczyzna jednak zignorował je i kontynuował ucieczkę. Przemieszczał się drogami gruntowymi i publicznymi, zajeżdżając i zmuszając do gwałtownego hamowania policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego. 27-latek nie uciekł daleko, funkcjonariusze wykorzystali bezpieczny moment i błyskawicznie zatrzymali  kierowcę fiata na drodze gruntowej w miejscowości Przewoźniki. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test na zawartość środków odurzających i psychotropowych potwierdził te podejrzenia. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się również, że 27-letni mieszkaniec pow. żarskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed Sądem.

Zgodnie z regulacjami prawnymi  – kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

MK