Pijany 72-latek potrącił rowerzystkę i zatrzymał się na płocie

3060
GREG

W niedzielę  po południu kierowca fiata pandy wyjeżdżając z ul. Paderewskiego w ul. Czerwonego Krzyża w Żarach, nie opanował swego pojazdu i wjechał na chodnik, gdzie  potrącił rowerzystkę, a następnie wjechał w płot.

Został zatrzymany przez przypadkowego świadka zdarzenia. Patrol, który przyjechał na miejsce zbadał stan trzeźwość kierującego. Jak się okazało miał on 1,87 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego dnia w poniedziałek, 21 maja inny mieszkaniec Żar zgłosił, że jedzie ul. Poznańską w Żarach za kierującą samochodem skoda. Styl jazdy kobiety wskazywał, że  prawdopodobnie może być ona  nietrzeźwa.  Mężczyzna uniemożliwił jej dalszą jazdę i zabrał kluczyki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce  sprawdzili stan trzeźwości mieszkanki Żar, miała ona ponad dwa promile alkoholu.

Nietrzeźwi i nieodpowiedzialni kierujący stracili prawa jazdy.  Za przestępstwo tego typu grozi   kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dzięki takim reakcjom społeczeństwa nie dochodzi do nieszczęścia.  Pamiętajmy, że w przypadku, kiedy nie jesteśmy w stanie uniemożliwić dalszej jazdy nietrzeźwemu,  nie bądźmy obojętni, zareagujmy i powiadamiajmy Policję! W ten sposób możemy zapobiec tragedii!

MK