Oszustwo na kuriera i funkcjonariusza CBŚ

1730
freeimages.com
Żagań | Funkcjonariusze żagańskiej jednostki prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa starszej pani. Kobieta uwierzyła oszustom podszywającym się kuriera i funkcjonariuszy CBŚ i przekazała im swoje oszczędności.

W środę (12 czerwca br.) starsza kobieta zamieszkująca na terenie Żagania odebrała telefon. Podczas rozmowy kurier poinformował ją, że za chwilę dostarczy jej paczkę. Kilka minut później do tej samej kobiety zadzwonił mężczyzna, informując, że namierzają nieuczciwego kuriera. Polecił kobiecie spakować posiadane oszczędności oraz biżuterię do torby, po którą przyjadą funkcjonariusze, aby ją zabezpieczyć przed utratą. Kobieta wykonała wszystko zgodnie z instrukcją. Oszuści przyjechali niebawem po torbę z pieniędzmi i kosztownościami, zabrali ją i nigdy więcej już się nie pojawili.

Pomimo nieustannych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów bądź też oferują swoją pomoc przy codziennych obowiązkach domowych.

Należy pamiętać o tym, że Policja nigdy nie prosi o jakiekolwiek pieniądze, jak również nie wykorzystuje czyjegoś dobytku do wykonania swoich czynności służbowych.

MK, źródło KPP Żagań