Transgraniczny pociąg

4778
foto AB

Pociąg na trasie Wrocław – Forst to kolejne połączenie transgraniczne, które może ucieszyć pasażerów.

Dobrze układa się współpraca pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi a niemieckim przewoźnikiem Deutsche Bahn. Jej efektem jest uruchomienie regularnego połączenia kolejowego przejeżdżającego przez przejście graniczne Zasieki – Forst.

– Koleje Dolnośląskie uruchomiły kolejną ofertę połączeń międzynarodowych. Tym razem pasażerowie będą mogli udać się w podróż do niemieckiej miejscowości Forst (Lausitz) we wschodniej części Niemiec – informuje rzecznik prasowy KD Konrad Antkowiak. – Dołączy ono do innego – oferowanego wspólnie z Deutsche Bahn – Zgorzelec-Görlitz

Trasa przejazdu pociągu przebiega od Wrocławia przez Legnicę, Żagań, Żary do Forst. Dla przykładu, cena biletu normalnego z Wrocławia wynosi 29,10 zł. Wsiadając w Legnicy zapłacić trzeba 23,60 zł, natomiast koszt podróży z Żagania wynosi 13,50 zł.

– Aby skorzystać z bezpośrednich pociągów z Wrocławia i Legnicy do niemieckiego miasta wystarczy nabyć bilet krajowy według Taryfy Przewozowej TP-KD lub według krajowej oferty specjalnej, na przykład Razem z KD, Senior 60+, w relacji do granicy państwa w Zasiekach – dodaje Konrad Antkowiak. – Bilet ten jest honorowany na odcinku niemieckim od granicy państwa do stacji Forst (Lausitz) bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wracając z Forstu możemy kupić u konduktora Kolei Dolnośląskich bilet od granicy państwa do wybranej miejscowości na trasie pociągu. Jest on również honorowany na niemieckim odcinku przejazdu pociągu pomiędzy Forstem a granicą.

ATB