Wiktoria druga

784
Laura Derej, Wiktoria Świątkiewicz i trener Dawid Polok. fot. nadesłane

SPORTY WALKI | W dniach 18-20 września w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Low Kick, których organizatorem był Polski Związek Kickboxingu. W tym mistrzowskim wydarzeniu wzięło udział 350. zawodników i zawodniczek z 92. klubów z całej Polski.

Żarski Klub Sportów Walki reprezentowały dwie zawodniczki. W kategorii junior starszy +70kg Wiktoria Świątkiewicz, po świetnej wygranej w półfinale już w pierwszej rundzie, w finale ulega na punkty i kończy mistrzostwa na drugim miejscu podium.
W kategorii junior starszy – 60kg w ćwierćfinale Laura Derej spotkała się z późniejszą finalistką. Po dwóch rundach przewagi zabrakło wykończenia i w trzeciej rundzie straciła całą zdobytą przewagę, ostatecznie przegrywając na punkty.

– Sama formuła Low Kick nie jest dla nas preferowaną, a start potraktowaliśmy jako przetarcie po długiej przerwie – komentuje trener ŻKSW Dawid Polok. – Same mistrzostwa, w których uczestniczyło najwięcej zawodników w historii tych zawodów, stały na bardzo wysokim poziomie tym bardziej cieszy medal wywalczony przez Wiki. PD