Znaleźli samochód

665
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Samochód marki Toyota Yaris warty ponad 20 tys. złotych, który został skradziony na terenie Niemiec, odzyskali dzielnicowi z Brodów i Lubska. Właściciele pojazdu podziękowali policjantom.

Dobre rozpoznanie terenu, kontakt z mieszkańcami, otwartość i chęć pomocy innym to cechy charakteryzujące dobrego dzielnicowego. Gwarantują one skuteczne działanie między innymi w związku z ustalaniem sprawców przestępstw i wykroczeń, czy odzyskiwaniu skradzionego mienia, a także pomoc pokrzywdzonym.
Dzięki takim cechom i zaangażowaniu w służbie, samochód marki toyota Yaris warty ponad 20 tys. złotych, został odzyskany. Auto skradziono dwa tygodnie wcześniej na terenie Niemiec.
Dzielnicowi z Brodów i Lubska podczas wspólnej służby ustalili, gdzie może znajdować się kradziony pojazd. Natychmiast się tam udali i potwierdzili te ustalenia. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku nawiązano kontakt z właścicielami auta. Przyjechali do Polski w miniony piątek, 16 października, i bardzo szczęśliwi podziękowali policjantom za skuteczne działanie, dzięki któremu ich własność do nich wróciła.

kom. Aneta Berestecka