VII turniej przeszedł do historii

699
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Poznaliśmy najlepszych z najlepszych. 19 maja 2022 r. w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach uroczyście podsumowano VII Turniej Wiedzy Historycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

VII Turniej w roku szkolnm 2021/2022 składał się z ośmiu części – każda z innym tematem. Wzięło w nich udział łącznie 30. uczniów z 7. żarskich szkół podstawowych i 20. uczniów z 5. szkół ponadpodstawowych z Żar i Lubska.
Tytuł Miastrza VII Turnieju Wiedzy Historycznej w kategorii szkół podstawowych zdobył Maksymilian Klocek z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach. Jego opiekunem jest nauczyciel Sławomir Żukowski. Wicemistrzem został Szymon Zaród ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Nauczycielem Szymona jest Grzegorz Wesoły.
W kategorii szkół ponadpodstawowych mistrzowski tytuł trafił do Michaliny Goch z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku. Opiekunem mistrzyni jest Krzysztof Kowsz. Wicemistrzem został Jakub Tęcza z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, który przygotowywał się pod opieką Lidii Neski.
Mistrzowskie szkoły w obydwu kategoriach to Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach i Zespół Szkół Technicznych w Lubsku.

fot. Andrzej Buczyński
fot. Andrzej Buczyński
fot. Andrzej Buczyński
fot. Andrzej Buczyński
fot. Andrzej Buczyński

ATB