Podwójny jubileusz w Złotniku

877
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | 21 maja 2022 r. gospodynie ze Złotnika świętowały 65. rocznicę działalności KGW, zespół Chabry zaś 20-lecie istnienia.

Wśród kwiatów, życzeń, prezentów i dyplomów pojawiły się dwa symboliczne czeki. Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary przekazał również paniom z KGW i członkom zespołu po 1000 zł do wykorzystania na cele statutowe.
Uroczystość w świetlicy wiejskiej w Złotniku rozpoczęły podsumowaniem lat działalności Elżbieta Stec – kierowniczka „Chabrów” i Helena Sadowa – przewodnicząca KGW. Po krótkim koncercie zespołu, po którym niejednemu z gości ze wzruszenia zakręciła się łza w oku, panie podziękowały za wsparcie, na jakie zawsze mogą liczyć ze strony władz gminy oraz nieocenioną pomoc Anny Kochanowskiej, kierownika Referatu Spraw Społecznych i Zamówień Publicznych gminy Żary.
Niecodziennym akcentem tej uroczystości była wizyta Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej i posła Jacka Kurzępy, którzy przy okazji wizyty w Olbrachtowie, na zaproszenie wójta Leszka Mrożka pojechali także do Złotnika.
– Zawsze gdy pomyślę o chabrach, będę miała w pamięci spotkanie z wami – zaznaczyła Małgorzata Gosiewska. – Bije od was taka radość z tego co robicie. To piękne i godne podziwu – podkreślała ze sceny dziękując jednocześnie za ciepłe i serdeczne przyjęcie.
Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć reprezentacji zespołów oraz kół z terenu gminy Żary. Do przewodniczącej KGW i szefowej zespołu ustawiła się długa kolejka z życzeniami.

fot. UG Żary
fot. UG Żary

ATB (źródło UG Żary)