Spotkanie żarskich talentów. Weekend Agrosu na mistrzostwach

724
Alicja Dudkiewicz, Mateusz Murias i Natalia Bielak. fot. Agros Żary

LEKKOATLETYKA | W dniach 5-6 marca 2022 w Toruniu odbyły się 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski seniorów oraz U23 w lekkoatletyce. Podczas tej imprezy Alicja Dudkiewicz zdobyła brązowy medal U23 w pchnięciu kulą. To największy dotychczasowy sukces sportowy zawodniczki Agrosu Żary.

W Toruniu, oprócz Alicji, na podium w swoich konkurencjach stanęła dwójka wychowanków żarskiego Agrosu, trenujących obecnie w innych klubach. Wszyscy razem chodzili wcześniej do jednej klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym z programu LDK w Gimnazjum nr 3 w Żarach. To Mateusz Murias, wypożyczony do KS Warszawianka, który w siedmioboju zdobył złoty medal U23 i brązowy w seniorach, a także Natalia Bielak, obecnie reprezentantka KS SMS Szklarska Poręba, zdobywczyni srebrnego medalu U23 na dystansie 3000 m.

Przełajowy weekend Agrosu
Podczas Mistrzostw Polski LZS w Biegach Przełajowych w Żerkowie (4-5 marca 2022) również można było zobaczyć reprezentantów żarskiego Agrosu. A oto, jakie miejsca zajęli w swoich kategoriach wiekowych: 7. Jagoda Ksiąg, 8. Bartłomiej Strzygocki, 9. Kamil Gierula, 12. Emilia Fabiszewska. 13. Antek Szymański, 19. Jakub Kowalski, 22. Adrianna Wasilewska, 24. Laura Nowacka, 24. Tomasz Witkowski, 31. Kalina Rybak, 42. Julian Thoman, 42. Natalia Wojakowska, 43. Michał Kiernożycki.