Pijany weekend, rekordzista miał 2 promile

2762
GREG


Nietrzeźwi kierowcy stanowią  bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego działania policjantów ukierunkowane są na eliminowanie z ruchu takich osób.

Mundurowi prócz zorganizowanych akcji, podczas których sprawdzana jest trzeźwość dużej liczby osób, codziennie dokonują wyrywkowych kontroli na obecność środków odurzających w organizmie.

W 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zatrzymali 208 nietrzeźwych kierujących oraz 28, którzy kierowali pod wpływem środków odurzających. W piątek (03.02) przeprowadzili akcję pn. ,,Alkohol i Narkotyki”. Wśród 607 przebadanych kierowców, dwie osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu.

Podczas minionego weekendu policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy 4 osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu. W sobotę (04 lutego ) w Trzebielu na ul. Tuplickiej, patrol zatrzymał kierującego oplem. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 24 –letni mieszkaniec powiatu żarskiego miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Straszowie wpadł 41-latek, który kierował samochodem vw golf. Mężczyzna miał 1,32 promila. W sobotę wieczorem w Lipinkach Łużyckich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. Okazało się, że 30 –latek  był nietrzeźwy, miał  blisko promil alkoholu. W niedzielę (05.02) rano w Żarach na ul. Leśnej, zatrzymany do kontroli drogowej 56-letni kierowca daewoo miał dwa promile.

Przypominamy, że wszyscy, którzy wsiadają za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z konsekwencjami takiego zachowania., tj. utratą prawo jazdy, za  tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

foto KPP Żary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ