Są prawdziwymi gospodarzami w swojej miejscowości

743
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Drewniane, solidne, jednolite tablice ogłoszeniowe zamontowano niedawno w kilku miejscach Kadłubii. To inicjatywa rady sołeckiej z panią sołtys Elwirą Wentlant na czele.

Pieniądze na ich wykonanie pochodzą z funduszu sołeckiego, którym cała rada stara się gospodarować tak, by wszyscy mieszkańcy odczuli to na własnej… skórze.
I nie tylko, bo również z niego udało się postawić kilkanaście lamp solarnych, naprawić czy wyrównać nawierzchnię kilku dróg na terenie wsi. Tylko w ubiegłym roku Kadłubia „przeznaczyła” aż 18,7 tys. zł na remonty i modernizacje swoich dróg.

– Wcześniej pieniądze z funduszu sołeckiego pozwoliły też na zakup ławostołów i postawienie budynku gospodarczego na miejscowym boisku – mówi Elwira Wentlant. – Oprócz wspomnianych tablic, przy każdym przystanku mamy kosze na śmieci.

W Kadłubii działa również „Placówka Wsparcia Dziennego typu Podwórkowego” prowadzona przez stowarzyszenie „Babeczki”, które kolejny rok z rzędu realizuje zajęcia dla dzieci. Tym razem w ofercie jest nauka języka angielskiego i karate.

Zajęcia są bezpłatne, a projekt współfinansuje wójt gminy Żary Leszek Mrożek. Projekt umożliwia rozwój społeczny i fizyczny uczestników, a prowadzi go wykwalifikowana kadra sportowców oraz językowców. Dzieci nie tylko poznają nowe techniki sportowe, ale integrują się i uczą poprzez zabawę.

ATB (źródło: UG Żary)