Promień Żary numer 1

999

PIŁKA NOŻNA | Po środowym (26 maja) zaległym spotkaniu zielonogórskiej klasy okręgowej i zwycięstwie nad Chynowianką Zielona Góra, Promień Żary wskoczył na pierwsze miejsce tabeli.

Już w ostatnią sobotę po wygranej na własnym boisku 5:0 z Drzonkowianką, Promień awansował z trzeciej na drugą pozycję. Środowa wygrana pozwoliła na przeskoczenie o trzy punkty Piasta Czerwieńsk i tym samym żarski klub obejmuje pozycję lidera.

W tym spotkaniu Promień był niewątpliwie faworytem i to też potwierdziło się na zielonogórskim boisku. Wynik 0:4 mówi sam za siebie. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 39. minuty, kiedy to Paweł Dzikowicz zdobywa pierwszą bramkę dla Promienia. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:1. W drugiej części spotkania żaranie jeszcze trzykrotnie umieszczali piłkę w bramce gospodarzy – Marek Wolak w 61. minucie, Jędrzej Kononowicz w 70. minucie i ponownie Paweł Dzikowicz, tym razem w 81. minucie meczu.

Chynowianka Zielona Góra 0:4 Promień Żary. fot. ARMG

W najbliższą sobotę, 29 maja, przed Promieniem mecz wyjazdowy. O godzinie 17.00 sędzia rozpocznie spotkanie na boisku Delty w Sieniawie Żarskiej.