Pomagają bezdomnym zwierzakom

381
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Codziennie czekają na nowy dom. Dzięki takiej akcji będzie im się żyło lepiej.

– Jakiś czas temu zaapelowaliśmy do naszych szkół o pomoc w zbiórce oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt, aby mogły godnie przetrwać okres zimowy – mówi Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. – Reakcja zaskoczyła nie tylko nas, ale i prowadzącego schronisko, a zbiórka trwała zaledwie miesiąc. Zachęcam pozostałe szkoły do aktywności.
Na apel odpowiedziały: Szkoła Podstawowa w Lubanicach, Szkoła Podstawowa w Bieniowie, Zespół Szkół w Grabiku, Szkoła Podstawowa oraz punkt Przedszkolny w Olbrachtowie. W darach przyniesionych przez dzieci znalazły się: karma mokra w puszkach, karma sucha, koce, ręczniki, legowiska, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, środki czystości typu płyny do mycia podłóg, proszki do prania, akcesoria dla psów – smycze, obroże, miski, zabawki, smakołyki itp.
Dzieciom ze szkół, które wzięły udział w zbiórce, wójt przekazał torby ze słodkimi upominkami.
– Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie, czy to karma, czy koce – zaznacza Dariusz Staniek ze schroniska dla zwierząt w Piotrowie. – Jesteśmy otwarci codziennie, z wyjątkiem dni świątecznych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego schroniska i adopcji czworonogów.

fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary

ATB (źródło: UG Żary)