Na koniec republika rzymska w żarskim muzeum

696
fot. Muzeum Żary

ŻARY | 5 kwietnia zorganizowano ostatni w tym sezonie konkurs historyczny, w ramach VIII Turnieju Wiedzy Historycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu żarskiego. Temat konkursowych zmagań to „Republika rzymska. Droga od hegemonii do upadku w świecie śródziemnomorskim”.

W kategorii szkół podstawowych przyznano nagrody: I miejsce – Igor Staszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach, II miejsce – Zuzanna Syska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach, III miejsce ex aequo – Agata Pisarska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach i Dawid Mrowiński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach.
W kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce – Szymon Wiesner z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Żarach; II miejsce – Jakub Kossowski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach, III miejsce ex aequo – Maksymilian Klocek z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach i Michał Kuros z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Żarach.
Uroczyste podsumowanie całego ósmego sezonu konkursów historycznych w żarskim Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego zaplanowano na 6 czerwca.

fot. Muzeum Żary
fot. Muzeum Żary
fot. Muzeum Żary
fot. Muzeum Żary
fot. Muzeum Żary
fot. Muzeum Żary

ATB (źródło Muzeum Żary)