Recepta na sukces

3280

Żagań Bartosz Wacławiak, uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 7 powalczy o najwyższe laury w konkursie historycznym. Nieprzypadkowo. Nie dość, że jest zdolny i ambitny, to odkrył jeszcze tajemnicę sukcesu.

Bartosz jest jedynym uczniem z województwa lubuskiego, który pomyślnie zakończył eliminacje rejonowe konkursu historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.”

Już w marcu szóstoklasista przystąpi do etapu wojewódzkiego. W czerwcu będzie reprezentował szkołę w ogólnopolskim etapie konkursu, w Warszawie.

Bartosz ma dobrą opinię w szkole. Jest, co można przeczytać na stronie internetowej szkoły,  niezwykle miłym, kulturalnym i ambitnym uczniem. Bierze udział w licznych konkursach. Dlaczego? Ponieważ – co sam podkreśla – lubi nowe wyzwania. Na razie jednak jeszcze nie wie, która dziedzina nauki najbardziej go pasjonuje. Ciągle jest na etapie poszukiwań.

Co ważne, znalazł już receptę na sukces.

– Szukam praktycznych zastosowań zdobytej wiedzy. Staram się ją łączyć z codziennym życiem. W ten sposób łatwiej zapamiętuję i kojarzę fakty – tłumaczy Bartosz Wacawiak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ