Furiat zdemolował dyżurkę policji

5378

Mieszkaniec Żar wtargnął nad ranem do Komendy Powiatowej Policji w Żarach,  z przedmiotem, przypominającym długą broń palną. W ataku furii uderzał gdzie popadnie.

 Mężczyzna uszkodził okno dyżurki i drzwi, groził policjantom pozbawieniem życia oraz uderzył jednego z nich.  Do incydentu doszło w piątek, 28 lipca nad ranem. Agresor trzymał w ręku przedmiot przypominający długą broń palną. Kolbą tego przedmiotu zaczął uderzać w szybę oddzielającą poczekalnię od pomieszczenia dyżurnego, uderzał także w drzwi oraz panel elektroniczny znajdujący się przy  nich, uszkadzając wszystkie te przedmioty. Groził umundurowanym policjantom, którzy pełnili służbę na stanowisku dyżurnego, że ich zabije, uderzył jednego z nich. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili mężczyznę. Zatrzymany to 51-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia, gróźb karalnych, znieważenia umundurowanych funkcjonariuszy i  naruszenia nietykalności policjanta.

W czwartek (03 sierpnia) odbyło się posiedzenie aresztowe. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 MK, foto KPP Żary