To już ostatnie dziury i błoto

1501
fot. Andrzej Buczyński

ŻARY | Przyszedł czas na uporządkowanie ostatniego już terenu pomiędzy urzędem pracy a urzędem skarbowym. Dziś jeszcze wygląda to fatalnie.

Jakiś czas temu utwardzono teren wzdłuż garaży przy ul. Mieszka I. Dziury i ogromne kałuże, tworzące się tam po obfitych opadach, zniknęły. Powstał parking, a przy okazji cywilizowany dojazd do garaży. Pozostał jeszcze jeden teren, który od dawna nie jest już trawnikiem, od kiedy kierowcy zaczęli parkować tam swoje auta. Takie miejsce w ścisłym centrum wygląda po prostu źle.

Pod koniec marca urząd miejski ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych na terenie pomiędzy ulicami Mieszka I i Kąpielową. Przedmiotem zamówienia było zagospodarowanie kilku działek poprzez ich utwardzenie oraz rozbudowę kanalizacji deszczowej. Otwarcie ofert nastąpiło 14 kwietnia. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 141,7 tys. złotych, zaś najdroższa przekroczyła 247 tysięcy złotych. Miasto na realizację tej inwestycji zamierzało wydać nie więcej, niż 200 tys. zł. Ostatecznie wybrano najtańszą ofertę, zaproponowaną przez żarską firmę GOSPAL Alan Kubitza.

fot. Andrzej Buczyński

ATB