Młodzież wspiera żarskie hospicjum

1302
Wolontariusze z opiekunem Wiesławem Leńczukiem i prezesem żarskiego hospicjum Stefanem Łyskawą. fot. nadesłane

ŻARY | Już po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach wzięli udział w corocznej jesiennej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Celem jest zebranie funduszy na rzecz osób przebywających w Hospicjum im. Brata Alberta w Żarach.

Uczniowie rozprowadzali cebulki żonkili wśród znajomych i przyjaciół. Zebrane fundusze będą przeznaczone na opiekę i środki potrzebne podopiecznym żarskiego hospicjum. Kwiat żonkila jest międzynarodowym symbolem nadziei przypominającym nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzystwa w trudnym okresie odchodzenia. Zakupione sadzonki uczniowie posadzili 25 października na terenie szkoły. W wydarzeniu brała udział również dyrektor szkoły Marzena Mosakowska-Wrona, która jako pierwsza zasadziła żonkilową cebulkę.

Uczniowie klasy 8a z opiekunem Wiesławem Leńczukiem, Janiną Barczyk i dyrektor Marzeną Mosakowską-Wroną. fot. nadesłane

– W tym wydarzeniu bierzemy udział co roku, by wspierać terminalnie chorych w Żarskim Hospicjum Św. Brata Alberta. Dzisiaj pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie i działania na rzecz tego wychowawczego dzieła niesienia pomocy. Najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi jest miłość, poświęcony czas, życzliwość i wiele innych gestów, które są w dzisiejszym świecie bardzo potrzebne – mówi pan Wiesław Leńczuk, opiekun Szkolnego Koła Caritas.

nadesłane