Uwaga na fałszywe maile z Urzędu Skarbowego z wezwaniem do zapłaty podatku VAT

2446

Ważne | Ministerstwo Finansów informuje, że pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS).

Urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku a podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do urzędów skarbowych !!!

Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

Apelujemy o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości.

Tak wygląda przykładowy fałszywy mail:

Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod groźbą kary wynoszącej od 5 tys. do 500 tys. zł okres na wpłacenie zaległości wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego Rachunek, na który należny wpłacić podatek to PKO BP 20 1020 1332 0000 1502 0633 5436 z tytułem zaległy podatek VAT. Pozdrawiam, Ewelina Kowal Tel. 48 795 223 162 +48 85 652 41 10 www.KrajowaAdministracjaSkarbowa.RJ., www.kas .@mail.R.l

MK, źródło MF