Udany debiut młodej poetki Marty Kozaneckiej

3998

Debiutanckie spotkanie z młodą poetką, uczennicą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego , Martą Kazanecką w ramach cyklu „Młoda Fala” odbyło się wczoraj 6 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach.

W spotkaniu uczestniczyli pani burmistrz Danuta Madej, nauczyciele, koledzy i koleżanki Marty, a także przedstawiciele Klubu Literackiego MBP.

Moderatorem spotkania był Zbigniew Kozłowski. Pięknym śpiewem uświetnił je Piotr Pużak, pracownicy biblioteki i koleżanka z kolegą akompaniującym na gitarze.  Wiersze czytali koledzy i koleżanki oraz Halina Borowiec z Klubu Literackiego.

Marta była bardzo dumna i zadowolona, słysząc swoje teksty interpretowane przez innych. Powiedziała, że ma ogromną nadzieję, iż  trafią one kiedyś  do jeszcze szerszego gremium. Młoda poetka marzy o tym aby ukazał się w przyszłości jej tomik z wierszami.

Ze swadą opowiadała o swoich ulubionych poetach: o C. K. Norwidzie i Z. Herbercie, o pasji pisania wierszy, której na pewno nie porzuci, gdyż – jak mówi –„ poezja pozwala mi żyć, pozwala oddychać”.

Cały czas znajduje inspiracje do pisania, są nimi życie i ludzie. Pisanie jest dla niej przyjemnością. Przychodzą chwile, gdy czuje, że musi, że chce coś zapisać, że to przynosi ulgę. I jest to coś zupełnie naturalnego. Życzymy Marcie sukcesów i spełnienia marzeń o tomiku.

Były pytania do autorki, kwiaty i gratulacje, a także słodki poczęstunek przygotowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Spotkanie zorganizowała  Miejska  Biblioteka  Publiczna  i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach.

MK, foto Gola Halina