Stypendyści z żarskiej Dwójki

1699
Olivia Łahucik, Hanna Kiwerc i Paweł Piskorz - stypendyści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. fot. nadesłane

ŻARY | Olivia Łahucik, Hanna Kiwerc i Paweł Piskorz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach zostali stypendystami w ramach projektu Lubuskie Talenty – Program Stypendialny”.

Celem projektu jest podwyższenie potencjału edukacyjnego uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) i liceów ogólnokształcących (klasy I-III) z terenu województwa lubuskiego szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych poprzez wsparcie stypendialne udzielane w okresie roku szkolnego. Uczniowie z żarskiej Dwójki otrzymali stypendia w wysokości 6000 zł. Otrzymana pomoc finansowa pozwoliła stypendystom na rozwój pasji, zainteresowań, opłacenie dodatkowych zajęć i korepetycji. Uczniowie mieli również możliwość doposażenia miejsca domowej nauki, zakupu sprzętu komputerowego i materiałów niezbędnych do nauki. W trakcie otrzymywania stypendium każdy stypendysta podlegał opiece dydaktycznej przez nauczyciela zatrudnionego w szkole, do której uczęszcza.

– Warto być stypendystą, ponieważ dzięki pomocy finansowej mogłam zakupić sobie program komputerowy, o jakim zawsze marzyłam – mówi Hania Kiwerc.

Stypendium pomogło jej także w rozwoju zdolności językowych z angielskiego. Mogła wyjechać na kolonię językową do Włoch. Program był również ogromną szansą dla Olivii Łahucik, która spełniła swoje marzenia.

– Stypendium, które otrzymałam, pozwoliło mi realizować swoje cele związane z edukacją. Pieniądze przeznaczyłam na zakup laptopa, biurka oraz kilku innych rzeczy umożliwiających mi swobodną naukę. Projekty, które wykonywałam z opiekunem dydaktycznym, były poniekąd związane z moim zainteresowaniami, dlatego robiłam je z przyjemnością. Dzięki pomocy pani Ady materiał, z którym miałam problem, stawał się dużo łatwiejszy i opanowałam go z łatwością. Cieszę się, że miałam możliwość otrzymania stypendium, ponieważ jest to na pewno ogromna pomoc w spełnianiu marzeń i dążeniu do celu – przyznaje Olivia.

Dla Pawła, jak sam przyznaje, była to ogromna szansa na rozwój.

– Projekt Stypendialny „Lubuskie Talenty” bardzo mi pomógł w realizacji moich pasji i rozwoju osobistym. Pieniądze, jakie otrzymałem, wspomogły mnie w nauce. To świetna sprawa zwłaszcza dla tak młodych ludzi jak ja – przyznaje Paweł.

Opiekunem dydaktycznym Olivii i Pawła była Adrianna Wrona-Dobek – nauczycielka biologii, a Hani Kiwerc – Alicja Skrabalak – anglistka z żarskiej Dwójki. Program stypendialny dla uczniów stał się ogromną szansą i motywacją do dalszej pracy.

nadesłane