Płać podatek w swojej gminie

855
fot. UG Żary

GMINA ŻARY | Nasze podatki zasilają gminny budżet – zapewniają radni z wójtem na czele. A Twoje?

Do udziału w akcji PŁAĆ PODATEK W SWOJEJ GMINIE, zachęcamy przede wszystkim nowych mieszkańców Gminy Żary. Składasz PIT? Koniecznie wpisz miejscowość, w której mieszkasz! Tylko wtedy będziesz masz wpływ na rozwój swojej małej ojczyzny.
Nieważne gdzie jesteś zameldowany, ważne gdzie faktycznie mieszkasz. Wpisując w formularzu PIT np. Lubomyśl, pieniądze z twojego podatku pozwolą zwiększyć pulę środków na gminne inwestycje i napędzą jej rozwój. A do Ciebie wrócą w postaci budowanych dróg, chodników, placów zabaw, obiektów sportowych, czy remontów szkół na terenie Gminy Żary. W ciągu ostatnich lat podatek dochodowy (PIT) W Gminie Żary rozlicza przeciętnie 67 procent mieszkańców. Daje to nieco ponad 11 mln złotych.

 


Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. fot. UG Żary

Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary
– Gdyby miejsce zamieszkania w zeznaniu PIT wskazało 100 proc. mieszkańców, dochód z podatku wzrósłby do 16-17 mln zł. Rokrocznie tracimy przez to 5-6 mln zł. Moglibyśmy za to wybudować np. 13 km nowych dróg, czy wybudować prawie dwie świetlice, jak ta w Lubomyślu. Mam nadzieję, że liczby przekonają mieszkańców.

 

 


Jan Gajda, Radny Gminy i Sołtys Olbrachtowa. fot. UG Żary

Jan Gajda, Radny Gminy i Sołtys Olbrachtowa
– Ludzie nie zdają sobie sprawy ile przez to tracimy, to są realne pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na najpotrzebniejsze inwestycje.

 

 

 

 

 


Elwira Wentlant, Radna Gminy i Sołtys Kadłubii. fot. UG Żary

Elwira Wentlant, Radna Gminy i Sołtys Kadłubii
– Dla kogoś, kto składa PIT w Urzędzie Skarbowym, zaznaczenie miejsca zamieszkania to drobiazg, dla finansów gminy to wielka rzecz, tu liczy się każda złotówka. Bo ziarnko do ziarnka…

 

 

 

 

A oto kilka przykładów, na co gmina między innymi przeznacza pieniądze, które otrzymuje z podatków płaconych przez mieszkańców:

fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary
fot. UG Żary

UG Żary