Moniuszki już wymalowana

3680

Kierowcom będzie już łatwiej jeździć po wyremontowanej ulicy Moniuszki. Właśnie zostały wymalowane pasy na jezdni i rondzie. To usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo.  Z czasem wzdłuż ulicy pojawi się też zieleń.

W starostwie powiatowym, które jest inwestorem, mieli obawy, czy wykonawca upora się z terminem przebudowy. Udało się. Kierowcy pojechali ulicą jeszcze przed świętami. Niektórzy z mieszkańców sugerują jednak, że starostwo powinno nałożyć kary na wykonawcę w związku z niedotrzymaniem terminu i brakiem wymalowanych pasów. Żadnych kar dla wykonawcy jednak nie będzie.

– Wszystko poszło zgodnie z planem i jest pod kontrolą. Przesunięcie terminu było uzgodnione – tłumaczy starosta Janusz Dudojć.

Pasy zostały wymalowane w nocy z niedzieli na poniedziałek fot. Halina Gola

Starosta przekonuje, że malowania na jezdni nie można robić w deszczu. Trzeba było poczekać na bardziej suche dni. Stąd zwłoka. Pracownicy firmy malującej oznakowanie, zrobili to w nocy, dzięki temu nie było problemów z przejezdnością.

Wymalowane pasy usprawnią ruch fot. Halina Gola

Ulica jest szeroka, a to oznacza, że w razie jakiejś kolizji czy awarii samochodu, będzie możliwość ominięcia i przejechania bokiem.

Drogowcy uzupełnili i porządnie osadzili znaki drogowe fot. Halina Gola

Starosta zapewnia, że ulica nie pozostanie betonową pustynią. Na trawie wzdłuż jezdni się nie skończy, bo włodarz powiatu zapowiada nasadzenie drzew. Część drzew została już nasadzona u zbiegu z ul. Lotników. Wiosną na nowym rondzie pojawią się też kwiaty.

Kierowcy zyskali szeroką jezdnię i dodatkowe, dwa parkingi fot. Halina Gola

Największa w obecnej kadencji inwestycja powiatu żarskiego kosztowała 6 mln 757 tys. 323 zł.

Paweł Skrzypczyński

foto Halina Gola