Lekkoatleci w świetnej formie

4190

Agros zdobywa kolejne medale. Okazją do startu był zielonogórski Mityng Sylwestrowy, w którym oprócz lubuskich zawodników, wystartowali także reprezentanci województw wielkopolskiego i dolnośląskiego.

– Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci żarskiego Agrosu, którzy po raz pierwszy w sezonie zimowym wystąpili w zawodach halowych, zdobywając 17 medali w tym 7 złotych – informuje Dariusz Kołacz. – Już za tydzień zawodnicy Agrosu wystąpią w zawodach międzynarodowych na hali w Cottbus.

W grupie juniorek w biegu na 60 m przez płotki zwyciężyła Julia Kamińska z wynikiem 10,43 s. Wśród juniorek młodszych w biegu na 60 m. przez płotki zwyciężyła Zuzanna Mistoń – 9,48 s. (PB), a na 3 miejscu była Nina Pawłow – 9,62 s. (PB). W biegu na 60 m pierwsza trójka to zawodniczki żarskiego klubu – zwyciężyła Nina Pawłow – 8,37 s. (PB), na drugim miejscu była Emilia Żelazek – 8,41 s., a na trzecim Zuzanna Mistoń z czasem 8,45 s. (PB). Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Adrianna Kwiatkowska uzyskując rezultat 1,50 m (PB). Wśród chłopców dwukrotnie na trzecich miejscach podium stanęli: Michał Marek w skoku wzwyż – 1,65 m i Kamil Mańkiewicz, który w biegu na 60 m przez płotki ustanowił rekord klubu z wynikiem 8,97 s.

W grupie młodzików dwukrotnie wygrywał Marcin Jung – w biegu na 60 m przez płotki uzyskał czas 9,81 s. (PB), a w biegu na 60 m – 7,62 s. Drugie miejsce w tym biegu zajął Norbert Płoszajski z wynikiem 7,76 s. (PB). W skoku w dal zwyciężył Maksymilian Jarosz – 4,98 m, a na trzecim miejscu zakończył swój start Maksymilian Rombalski z wynikiem 4,74 m. Wśród młodziczek drugie miejsce zajęła Natalia Gielicz – 4,50 m, trzecia była Dagmara Marczuk – 4,46 m.

W kategorii dzieci starszych konkurs skoku w dal zakończył się zwycięstwem Nikoli Jarosz, która uzyskała rezultat 4,35 m. W biegu na 60 m triumfowała Oliwia Szymańska uzyskując czas 8,89 s.