Woodstock 2017 -policyjny raport zdarzeń

3653

Mija kolejny dzień festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Woodstockowicze bawią się dobrze, ale niestety jak to bywa przy okazji takich imprez nie obeszło się bez przestępstw i drobniejszych „wybryków”. Najwięcej odnotowano przestępstw narkotykowych, doszło także do gwałtu. Poniżej  prezentujemy policyjny raport z zaistniałych zdarzeń.

  • W środę 2 sierpnia nieznany mężczyzna powiadomił służby organizatora festiwalu o tym, że na terenie imprezy dojdzie do eksplozji. Ta informacja została przekazana Policji. Funkcjonariusze w ramach podjętych czynności bardzo szybko zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za fałszywy alarm. 26-latek usłyszał już zarzut z art. 224a kk.
  • Policja została powiadomiona przez szpital wojewódzki w Gorzowie Wlkp. o tym, że w placówce tej przebywa mężczyzna w wieku około 30 lat z bardzo poważnym urazem głowy, którego stan określono jako krytyczny. Pacjent przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej i jest nieprzytomny. W wyniku podjętych czynności ustalono, że w Kostrzynie n/O przy ulicy Gorzowskiej w rejonie jednego z marketów pokrzywdzony został uderzony, w wyniku czego przewrócił się na betonowe podłoże. W ramach podjętych działań 3 sierpnia 2017 roku do sprawy zatrzymano mężczyznę w wieku 33 lat. Postępowanie prowadzone jest o czyn z art. 156 par 1 KK tj. to jest spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.
  • W czwartek 3 sierpnia o godzinie  21.00 Posterunek Polowy odebrał zgłoszenie od mężczyzny,  który poinformował, że w tego samego dnia około godziny 11.20 dwóch mężczyzn na polu namiotowym, wyłamało uschnięte drzewo o wysokości około 4 metrów. Upadające drzewo spadło na namiot w którym przebywała 19 letnia mieszkanka Trójmiasta. W wyniku uderzenia kobieta doznała obrażeń kręgosłupa. Po zdarzeniu została przewieziona do szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. gdzie przebywa do chwili obecnej. Dwóch sprawców w wieku 27 lat zostało zatrzymanych za nieumyślne spowodowanie obrażeń.
  • Policjanci z Posterunku Polowego przyjęli od 20-letniej kobiety zawiadomienie o usiłowaniu zgwałcenia.
  • W  miejscowości Kowalów na dachu pociągu relacji Warszawa – Kostrzyn siedział 25- letni mężczyzna. Sytuację tą zauważył dyżurny ruchu, który skierował skład na boczny tor. Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się 500 zł mandatem i możliwością kary finansowej za straty spowodowane tą sytuacją.
  • W piątek /4 sierpnia/ około godziny 16.00 z mostu w Kostrzynie do Warty skoczył 27-letni mężczyzna, policjanci przy brzegu udzielili mu pomocy. Mieszkaniec województwa pomorskiego został oddany w ręce medyków.

Od początku rozpoczęcia Operacji Woodstock 2017 odnotowano 106 przestępstw. W tym 73 przestępstwa narkotykowe to jest posiadanie środków odurzających, 20 kradzieży w tym dokumentów, telefonów i innego mienia głównie z namiotów uczestników, zgwałcenie, 1 usiłowanie zgwałcenia, 1 ciężkie uszkodzenie ciała (sprawca już został tymczasowo aresztowany), 1 nieumyślne uszkodzenie ciała, 1 zgłoszenie o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego, 1 naruszenie przestrzeni powietrznej, nietrzeźwych kierujących, 1 naruszenie nietykalności cielesnej służby organizatora. Odnotowano 277 wykroczeń w tym najwięcej- 80 dotyczy spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, 62 z kategorii ruchu drogowego, 34 dotyczy zaśmiecania, 16 używanie słów obelżywych, 9 kradzieży sklepowych i inne. W związku ze złamaniem przepisów prawa zatrzymano łącznie  89 osób. Szacujemy że liczba uczestników wynosi około 220.000. Do Kostrzyna nad Odrą przybyło do tej pory 262 pociągi specjalne, rejsowe i międzynarodowe, którymi przyjechało 64.200 uczestników. Pociągami wyjechało zaś 5200 uczestników. Pojazdów na przygotowanych parkingach jest 15.684. Szacujemy że liczba pojazdów pozostających w innych miejscach wynosi około 20.000.

MK