Szesnastu kierowców złapanych kaskadowo

1121
fot. KPP Żary

POWIAT ŻARSKI | Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Policjanci żarskiego ruchu drogowego uczestniczyli w działaniach pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze ujawnili 16 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków, dlatego cykliczne przypominanie o tym kierowcom jest bardzo ważne. Policjanci uczestniczą w licznych działaniach, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Jednym z nich była akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”, która w powiecie żarskim przeprowadzona została w piątek, 29 stycznia. Podczas działań prowadzonych na drogach naszego powiatu policjanci ujawnili 16 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna jechał samochodem marki Peugeot przez miejscowość Zajączek ponad 100 km/h. 37-letni mieszkaniec Legnicy został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Zorganizowana po raz kolejny akcja ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność jazdy zgodnie z przepisami, w szczególności podczas przemieszczania się w terenie zabudowanym. Umiejscowienie punktów ustawionych na głównych ciągach komunikacyjnych, w których mundurowi dokonywali pomiarów, wynikało również ze wskazań dokonywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

kom. Aneta Berestecka