Z maczetami po odbiór długu

3284

Dwóch mężczyzn z Żagania uzbrojonych w maczety i gaz pieprzowy siłą wtargnęło do mieszkania prywatnej osoby w Międzyrzeczu. Brutalnie zaatakowali znajdujących się w nim domowników. Jedna z ofiar została pocięta.

Do zdarzenia doszło we wtorek 19 września br. Dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Na miejscu policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn siłą wtargnęło do domu. Po krótkiej kłótni z domownikami napastnicy zaatakowali ich gazem łzawiącym a później maczetami. W momencie, kiedy jednemu z pokrzywdzonych udało się uciec z domu i powiadomić służby ratunkowe, napastnicy uciekli. W efekcie jeden z pokrzywdzonych mężczyzn doznał licznych niegroźnych zasinień, natomiast drugi z licznymi ranami ciętymi oraz złamaniami trafił do szpitala.

Policjanci przystąpili do działań. Funkcjonariusze wydziałów kryminalistyki i dochodzeniowo-śledczego  zabezpieczyli maczety, którymi mężczyźni zadawali ciosy oraz opakowania po gazie łzawiącym, przesłuchali również świadków  zdarzenia. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Międzyrzecza miał dług wobec jednego z napastników, który chciał odzyskać swoje pieniądze.

Już po kilku godzinach jeden ze sprawców został zatrzymany na terenie Żagania, kolejny brutalny napastnik został zatrzymany w czwartek 21 września. 21-letni Rafał Ch. oraz 22-letni Łukasz K. odpowiedzą m.in. za naruszenie miru domowego, pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oraz uszkodzenie mienia, za co grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował obu mężczyzn- mieszkańców Żagania na okres dwóch miesięcy.

MK, źródło Policja Gorzów