Broń, narkotyki, nielegalny tytoń i papierosy

4909

Piętek 14 lipca br. , żarscy kryminalni przeszukują jedną z posesji w małej miejscowości niedaleko miasta. Miejscowość usytuowana jest na terenie powiatu żarskiego. Właścicielem posesji jest 32-letni mężczyzna.

Policjanci z Żar znajdują na terenie nieruchomości nielegalną broń palną gazową, 107 gramów marihuany, 33 kilogramy  tytoniu i 3200 paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Narkotyki zostały wstępnie przebadane testerem, który potwierdził, że jest to marihuana. Broń została zabezpieczona i przesłana do policyjnego laboratorium, gdzie zostanie zbadana pod kątem ustalenia jej pochodzenia i ewentualnego użycia do przestępstw. Za samo posiadanie broni bez pozwolenia mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Gdyby 32-latkowi udało się wprowadzić na rynek nielegalny tytoń i papierosy  uszczupliłby Skarb Państwa na blisko 100 tysięcy złotych.

Podejrzany został zatrzymany i przesłuchany, 15 lipca prokurator rejonowy z Żar zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za przestępstwo skarbowe grozi mu wysoka kara grzywny, natomiast za posiadanie narkotyków do trzech lat pozbawienia wolności.

MK