Bramy pałacowe znów będą otwarte

7641

Jeden z cotygodniowych koncertów organizowanych w ramach Lata z Telemannem odbędzie się w niedzielę 23 lipca na dziedzińcu żarskiego pałacu.

W kaplicy znajdującej się niegdyś na terenie obecnego dziedzińca żarskiego pałacu 13 października 1709 roku odbył się ślub kompozytora Georga Philippa Telemanna.
Pawła II, jak i ul. Zamkowej. Niekoniecznie celem musi być sam koncert. Można po prostu wybrać się na spacer do pałacu. Obejrzenie zabytku z perspektywy dziedzińca będzie też niewątpliwą gratką, biorąc pod uwagę, że na co dzień teren ten jest niedostępny. Po niedawnych dwudniowych nocnych koncertach w pałacu, tym razem będzie można zobaczyć go w świetle dziennym.

Dodatkowe atrakcje

– Od godziny 15.00 do 16.30 dwóch specjalistów od muzykologii ze Szczecina opowiadać będzie o życiu dworskim i tradycjach Telemanna – mówi Ireneusz Brzeziński, naczelnik wydziału polityki gospodarczej i promocji w żarskim ratuszu. – Jednocześnie dwie pary taneczne z poznańskiego stowarzyszenia Corona Florum będą prezentować, jak wyglądały tańce dworskie z tamtego okresu.

Inscenizacja ślubu rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa około pół godziny. Po krótkiej przerwie rozpocznie się koncert, który potrwa około godziny.

Plac dostępny dla odwiedzających pałacowy dziedziniec będzie ograniczony barierkami. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa wchodzenie w głąb zabytkowego obiektu jest zabronione.

Najbliższy koncert z cyklu Lata z Telemannem odbędzie się już w niedzielę 16 lipca. W parku przy Al. Jana Pawła II będzie można posłuchać występu zespołu dudziarzy z węgierskiego Debreczyna.

ATB