Tu się buduje ładnie i nowocześnie. Specjaliści nagrodzili żarskie inwestycje

3518
Docenione dzieło firmy M&J przy ul. Osadników Wojskowych

Kolejne żarskie inwestycje zdobyły tytuł „Lubuskiego Mistera Budowy”. W tegorocznej edycji nagrodzono w mieście dwa obiekty w dwóch kategoriach.

Nagrodę za inwestycję na ul. Źródlanej odebrali burmistrz Żar Danuta Madej i wiceburmistrz Patryk Faliński

Tytuły „Mistera Budowy” przyznawane są od 1994 roku. Inicjatywa zrodziła się w Organizacji Pracodawców Regionu Zielonogórskiego. Od 1999 roku, wraz z wprowadzeniem reformy administracyjnej kraju, konkursem objęto cały teren utworzonego wówczas województwa lubuskiego. Od 2002 roku rolę głównego organizatora pełni Lubuska Izba Budownictwa zapewniając, że komisja konkursowa oceniając poszczególne obiekty i wyłaniając laureatów, bierze nie tylko pod uwagę wyniki przeprowadzanych na wszystkich obiektach wizytacji, ale również opinie ich użytkowników oraz wpływ tych obiektów na otoczenie.

Honorowym przewodniczącym kapituły konkursu był prof. zw. dr hab. inż. Tadeusz Biliński z Uniwersytetu Zielonogórskiego, zaś przewodniczącym komisji – prof. UZ, dr hab. inż. Wojciech Eckert.

 Żarscy laureaci

W tegorocznej edycji Żary otrzymały nagrody w dwóch kategoriach. Nagroda pod hasłem „budownictwo użyteczności publicznej” została przyznana za budynek usługowo-handlowy przy ul. Osadników Wojskowych 44. Zarówno projektantem, jak i wykonawcą inwestycji była żarska firma budowlana M&J. Nowoczesna kamienica została wkomponowana w architektoniczny ciąg przedwojennej zabudowy tej ulicy.

Nagrodzony żarski basen z wszystkimi atrakcjami na ul. Źródlanej

W kategorii „inne budowle” nagroda przyznana została miastu Żary – jako inwestorowi – za Wielofunkcyjny Kompleks Rekreacyjny przy ul. Źródlanej. Doceniono stworzenie jedynego w swoim rodzaju miejsca wypoczynku i rekreacji. Projekt zapoczątkowany jeszcze w ubiegłej kadencji samorządu, został niedawno rozbudowany o plac zabaw, wiatę z grillem, boisko do siatkówki. Zmodernizowano drogę dojazdową, powstały miejsca parkingowe. Ale to nie koniec, bo władze miasta mają pomysły na kolejne atrakcje.

Ubiegłoroczny laureat w kategorii budownictwa małokubaturowego Mistera – siedziba Computernet

 Ubiegłoroczne nagrody

W edycji 2016 w kategorii budownictwa małokubaturowego Mistera zdobyła nowa siedziba żarskiej firmy Computernet. W kategorii „drogi i mosty” wyróżnienie otrzymała przebudowa ulicy Żagańskiej za kompleksowość inwestycji z ułożeniem nowego kolektora deszczowego zabezpieczającego część terenów miasta przed częstym zalewaniem wodą opadową. Jeszcze jedno wyróżnienie trafiło do Drukarni Chroma za nową halę magazynową.

ATB