Przy cmentarzach pojedziemy inaczej

2431

Jak co roku 1 listopada  zaplanowana jest przy cmentarzach zmiana organizacji ruchu, po to aby było bezpieczniej i łatwiej. Poniżej informacja jak pojedziemy w Żarach i Kunicach.

Do cmentarza przy ul. Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ul.  Słowackiego oraz ul. Szpitalną, od strony ul. Żagańskiej do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Dąbrowskiego oraz Słowiczą.

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Żagańskiej do ul. Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami Łokietka i Konopnickiej w kierunku Al. Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami  Słowiczą i Warsztatową w kierunku ul. Żagańskiej.

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów policja zwraca się z apelem o niedojeżdżanie do samego cmentarza  oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach,  przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ul. Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego.

W rejonie cmentarza,  tj. na ul. Szpitalnej  wyznaczony zostanie również postój „TAXI”. ( Na nowym parkingu -róg cmentarza)

  • Cmentarz w dzielnicy Kunice:

Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ul. Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ul. Marszowską, a wyjazd ul. Pionierów w kierunku ul. Pułaskiego.

Z uwagi na to, iż szybko robi się szaro i ciemno Policjanci przypominają również o noszeniu odblasków przez pieszych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście, a w szczególności w małych miejscowościach, gdzie cmentarze usytuowane są często w małej odległości od drogi.

mk