Szczyt głupoty! Zobacz za co sąd ukarze dwóch mieszkańców Żar

5809
sąd, sędzia

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie dobrowolnego poddania się karze wobec 35 letniego mężczyzny i 27 letniej kobiety.

Za co? Otóż para włamała się do domku jednorodzinnego na terenie Żar,  wybijając szybę w oknie. Następnie  skradli orzeszki ziemne, śmietanę oraz  kawałek ciasta na  kwotę 23 zł .

Oskarżeni przyznali się do zarzucanego im czynu. Prokurator wniósł o karę dla oskarżonego 1 roku pozbawienia wolności, obowiązek naprawienia szkody w kwocie łącznej 23 zł na rzecz pokrzywdzonej, zaś wobec oskarżonej prokurator wniósł o karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby wynoszący 1 rok, obowiązek informowania kuratora o okresie przebiegu próby, obowiązek naprawienia szkody w kwocie łącznej 23 zł, na rzecz pokrzywdzonej. Pytanie czy zapłacą za wybitą szybę, bo więcej jest chyba warta niż skradziona śmietana i orzeszki.

W przypadku gdy sąd nie przychyli się do tych wniosków, to oskarżonej grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Oskarżony mężczyzna  działał w warunkach recydywy, w związku z tym grozi mu kara od roku do 15 lat.

MK