Znajdziesz grób

989
fot. www.cmentarz.zary.pl

ŻARY | Internetowa wyszukiwarka grobów już działa. Są w niej dane obejmujące pochowanych na dwóch żarskich cmentarzach – przy ul. Szpitalnej oraz w Kunicach.

Dobrze wiemy, gdzie są pochowani nasi najbliżsi, których groby odwiedzaliśmy niejednokrotnie. Ale może się zdarzyć, że będziemy chcieli odwiedzić grób na przykład znajomego, który zmarł jakiś czas temu, ale nie wiemy, gdzie dokładnie jest pochowany. W takiej sytuacji pomocna będzie wyszukiwarka grobów, którą znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.cmentarz.zary.pl.

Łatwo znajdziemy szukaną osobę, a do tego zobaczymy zdjęcia nagrobka oraz dokładną mapę ze wskazaniem, gdzie jest usytuowany.
Wyświetlona jest także informacja o datach urodzin i zgonu. Dodatkowe opcje to możliwość zapalenia wirtualnego znicza i złożenia wirtualnych kwiatów na grobie. Można też napisać krótki życiorys osoby pochowanej. W zakładce „Rocznice” wyświetlane są – jak sama nazwa wskazuje – rocznice urodzin i śmierci wszystkich pochowanych, które przypadają na dany dzień.
Jest też cennik opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych w Żarach, który obowiązuje od 2009 roku. ATB