Kto zostanie nowym szefem Szpitala na Wyspie

3760

Wiesław Olszański, prezes powiatowego Szpitala na Wyspie w Żarach odchodzi na emeryturę. Kierował placówką przez ostatnich dwanaście lat.

Dotychczasowy szef szpitala będzie pełnił swoją funkcję jeszcze tylko do poniedziałku, 26 czerwca. Wtedy też zbierze się zgromadzenie wspólników, na którym najprawdopodobniej wybrany zostanie nowy szef szpitala.

Prezes Olszański został zaproszony na sesję rady powiatu, podczas której samorządowcy uroczyście podziękowali mu za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju szpitala.

– Panie prezesie, mam nadzieję, że nas pan nie zostawia – powiedział starosta Janusz Dudojć. – Mam nadzieję, że będziemy mogli liczyć na pana profesjonalizm, pomoc, podpowiedzi, że będzie nas pan odwiedzał.

Oprócz kwiatów i podziękowań, prezes odebrał z rąk starosty talon na zakupy w Empiku.

– Dziękuję serdecznie w imieniu wszystkich radnych – zwróciła się do prezesa przewodnicząca rady Helena Sagasz. – Zarządzał pan trudnym organizmem, powiązanym z życiem ludzkim i niesieniem pomocy każdego dnia. To wielka odpowiedzialność. Radził pan sobie z tym tak jak mógł najlepiej. W ten szpital włożył pan całą swoją wiedzę i swoje serce. Dzięki temu doprowadził go pan do tego stanu w jakim jest obecnie – dodała Helena Sagasz.

Prezes dziękował za miłe słowa.

– Miałem przyjemność i zaszczyt pracować z wieloma wspaniałymi ludźmi – lekarzami i pielęgniarkami – i tak naprawdę to oni zbudowali ten szpital, ja tylko ich umiejętnie wykorzystałem – skromnie i w swoim stylu podsumował Wiesław Olszański.

Pani prezes

Kandydatką do fotela prezesa jest pracująca obecnie w żarskim starostwie Jolanta Dankiewicz, główny specjalista do spraw organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, w Wydziale Edukacji i Zdrowia. Pełni również funkcję przewodniczącej rady nadzorczej szpitala. Ostateczne decyzje co do wyboru nowego prezesa zapadną 26 czerwca podczas zwyczajnego zgromadzenia wspólników. Jeśli kandydatura Jolanty Dankiewicz zostanie zatwierdzona, zwolni się miejsce w radzie nadzorczej.

ATB