Koło Żagania rozbił się mały samolot. Zginął pilot

3751
https://pl.freeimages.com/photo/light-aircraft-8-1549538

Żagań | W lesie na obrzeżach Klikowa (powiat żagański) spadła awionetka. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności wypadku. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu st. sierż Aleksandra Jaszczuk informuje, że był to jednoosobowy lekki samolot niemiecki. Pilot maszyny,64-letni obywatel Niemiec zginął na miejscu. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu około godziny 14:25 otrzymał zgłoszenie o rozbiciu się motoszybowca w okolicach miejscowości Klików w powiecie żagańskim.

Natychmiast we wskazane miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zdarzenie. Niestety, w jego wyniku zginął 64-letni pilot, których z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad maszyną i uderzył w drzewo. Na miejscu pojawiła się również straż pożarna, która zabezpieczała miejsce zdarzenia. Policjanci na miejscu przeczesywali każdy kawałek terenu celem znalezienia jakichkolwiek dodatkowych śladów. Na miejscu obok policjantów i prokuratorów pracowali także przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności wypadku. Te zostaną zbadane w ramach wszczętego postępowania, które prowadzone jest w kierunku art. 173 §1 i §3 Kodeksu Karnego pod nadzorem prokuratury

MK, źródło lubuska policja