Dwa miliony na zagospodarowanie parku

3856

Przez lata zapomniany i zaniedbany. Teraz ma szansę stać się ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców największego osiedla w mieście.

Park przy ul. Paderewskiego ma zyskać nową jakość. To dzięki mieszkańcom i ich głosom oddanym na projekt zawarty w budżecie obywatelskim, w tym roku będzie można wydać na ten cel 800 tys. złotych. Ale to nie wszystko. Urzędnicy miejscy postanowili załatwić temat kompleksowo i dołożyć w przyszłym roku jeszcze ponad milion.

Dzięki temu cały teren zostanie zagospodarowany. Obecnie na jego obrzeżach funkcjonuje przedszkole, strzelnica, pizzeria, jest również Orlik oraz korty tenisowe. Niestety, ale w środku, od lat straszy trawiasta pustynia.

Rekreacja, zabawa i odpoczynek

Dzieci ucieszą się z dwóch placów zabaw – będzie coś zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Na miejscu dawnego boiska do plażowej piłki nożnej ustawione zostaną urządzenia do ćwiczeń – siłownia plenerowa i tzw. street workout, a tuż obok plac do gry w bule. W południowo-zachodniej części parku wybudowany zostanie tor rolkowy. Tuż obok powstanie pumptrack, czyli tor treningowy z ciasnymi zakrętami i muldami, przeznaczony do jazdy rowerem. Sporą część terenu zajmie strefa „cicha”. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to ma służyć szukającym spokoju i odpoczynku na ławkach wśród roślinności lub przy stolikach do gry w szachy.

Strzelnica bez hałasu

Wykonawca robót wyłoniony zostanie w przetargu.

– Po wybraniu najlepszej oferty przekonamy się, jaki będzie koszt inwestycji – mówi wiceburmistrz Olaf Napiórkowski. – Mamy nadzieję, że większa część prac zostanie wykonana już w tym roku.

Przy okazji istniejąca od lat strzelnica zostanie wyremontowana i dostosowana do odpowiednich standardów. Będzie tam możliwość korzystania wyłącznie z broni sportowej, ponieważ mieszkańcy narzekali na hałas, na przykład z broni myśliwskiej.

– Na ten cel zarezerwowaliśmy w tym roku kwotę 60 tys. złotych – dodaje wiceburmistrz Napiórkowski.

Andrzej Buczyński

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ