Zagrali zawodowo na żarskich kortach

2965

26 zawodników i zawodniczek z licencjami Polskiego Związku Tenisowego przybyło do Żar, by rywalizować w jednej z czterech edycji Grand Prix Ziemi Lubuskiej w Tenisie LOTTO Tour 2017.

– Ten ogólnopolski turniej rangi 3. stał na bardzo wysokim poziomie – mówi Piotr Gorczyca z żarskiej Szkółki Tenisowej „Smecz”. – Najwyżej rozstawiony zawodnik, Mateusz Piątek, zajmuje 25. miejsce na liście seniorów. Natomiast wśród kobiet w turnieju wzięły udział cztery zawodniczki z drugiej dziesiątki seniorek w Polsce.

Zawodnicy UKT AT Pol-Start Lublin byli bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze trzy lokaty w kategorii mężczyzn. Zwycięzcą został faworyt, Mateusz Piątek. Drugie miejsce wywalczył  Oleksandr Kyrychenko, a na trzeciej pozycji uplasował się Roman Kucherenko. Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Zajda (Advantage Bielsko Biała), drugą pozycję zajęła Paulina Bednarczyk (WTT Wejherowo), trzecia była Emma Zakordoniec (KS Górnik Bytom).

O randze turnieju świadczy chociażby to, że gościł na nim prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.