Policjanci prowadzili działania „Motocykl”

836
fot. Lubuska Policja

POWIAT ŻARSKI | Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z priorytetów policjantów żarskiego ruchu drogowego. Z myślą o bezpieczeństwie motocyklistów, przeprowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne.

Pogoda nie dopisuje, jednak mimo wszystko na drogach naszego powiatu widać coraz więcej miłośników motocykli. W trosce o ich bezpieczeństwo w minioną niedzielę (25.04) policjanci żarskiego ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl”. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na wyznaczonym odcinku drogi i przestrzeganiem przepisów przez kierujących pojazdami jednośladowymi. Ujawniali wykroczenia drogowe dotyczące między innymi nadmiernej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania.

Kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. I co ważne dla bezpieczeństwa samych motocyklistów, sprawdzali przestrzeganie przepisów o stosowaniu kasków ochronnych. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 11 wykroczeń w ruchu drogowym.

kom. Aneta Berestecka