Zatrzymany z narkotykami

649
fot. KPP Żary

LUBSKO | Środki odurzające i substancje psychotropowe posiadał jeden z mieszkańców powiatu żarskiego, którego w środę zatrzymali lubscy policjanci.

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu w Lubsku. Funkcjonariusze służby kryminalnej legitymując mężczyznę, zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Mając uzasadnione przypuszczenie, iż może on posiadać przy sobie środki odurzające policjanci przeszukali mężczyznę. W kieszeni spodni ujawnili woreczek strunowy, a w nim niewielkie zwitki folii aluminiowej z zawartością białego proszku, kryształków w kolorze białym oraz tabletki koloru pomarańczowego, a także marihuanę. Badania tych substancji przeprowadzone przy użyciu testera wykazały m.in. amfetaminę, metaamfetaminę oraz ecstazy.
Policjanci wykonując dalsze czynności z zatrzymanym udali się do miejsca zamieszkania, gdzie w toku przeszukania znaleźli amfetaminę. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. W piątek (21 sierpnia) Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosował wobec 21-letniego mieszkańca powiatu żarskiego podejrzanego o dokonanie przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policji.

nadkom. Sylwia Rupieta