Kolejna odzyskana koparka

2458

Żagań | Kradzieże sprzętu budowlanego z placów budów to już chyba plaga. We wtorek nad ranem (27 sierpnia) policjanci kryminalni żagańskiej jednostki kolejny raz w tym miesiącu szukali koparki.

Tym razem przy współpracy z policją niemiecką prowadzili działania mające na celu znalezienie koparki marki Becker Neuson, która została skradziona na terenie Niemiec. Z placów budów giną również inne, drobniejsze sprzęty budowlane.

W trakcie podjętych czynności ujawniono w lesie na terenie powiatu żagańskiego ukrytą koparkę. Na miejscu ujawnienia maszyny przyjechali policjanci wydziału dochodzeniowo- śledczego wraz z technikiem kryminalistyki aby zabezpieczyć ślady i wykonać niezbędne czynności.  W tej sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. Są to 47-letni i 26-letni mieszkańcy powiatu żagańskiego. Mężczyźni zakupili koparkę za kwotę 20 tys. zł kiedy jej wartość przekracza 160 tys. zł. Mieli świadomość, że pochodzi z kradzieży. Usłyszeli zarzut z art. 291 kodeksu karnego. Przestępstwo paserstwo umyślne jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności jeszcze tego samego dnia dzięki dobrej współpracy policjantów, koparka wróciła do właściciela.

MK, źródło Lubuska Policja