Królowa sportu dwa razy

201
fot. Andrzej Buczyński

LEKKOATLETYKA | Ożył stadion lekkoatletyczny. Żarska Syrena dwa dni pod rząd gościła reprezentantów różnych dyscyplin.

Mistrzostwa Województwa „Lekkoatletyka dla każdego” przeprowadzono dla grup wiekowych U12, U14 i U16. Zawodnicy żarskiego klubu zdobyli 28 medali.

Kategoria U16
1 miejsce x2 – Blanka Salamon WD – 5,02 m. i trzyskok – 10,40 (najlepszy wynik
w Polsce),
1 miejsce – Emilia Fabiszewska 1000 – 3,31,44
1 miejsce – Lena Falińska WZW – 1,43
1 miejsce – Kinga Pecyna – KU – 10,75
1 miejsce – Jakub Szakoła 100 – 12,13
1 miejsce – Sebastian Jankowski Trzyskok – 11,26
1 miejsce – Kacper Mysiorek – WZW – 1,70
2 miejsce – Mac Szymon 100- 12,20
2 miejsce – Sebastian Jankowski WZ-1,64
2 miejsce – Weronika Kwaśniak- 100-14,10
2 miejsce – Maria Marciniak WD – 4,55
2 miejsce – Lena Falińska Trzyskok – 9,55
2 miejsce – Julia Pietrusiak KU – 10,00
3 miejsce – Fabian Deć 300 – 42,32
3 miejsce – Jakub Szakoła Trzyskok-10,17
3 miejsce – Wiktoria Guszpit-100-14,32
3 miejsce – Wiktoria Guszpit – 300 – 47,96

Kategoria U14
1 miejsce – Oliwia Szymańska – 60 – 8,66
1 miejsce – Ada Wasilewska – 600 – 1,59,07
2 miejsce – Bartosz Dziok – 60 – 8,46
2 miejsce – Bartosz Dziok – WD – 4,71
2 miejsce – Oliwia Szymańska – 300 – 46,95
2 miejsce – Laura Nowacka – 600 – 2,01,01
3 miejsce – Natalia Wojakowska – 600 – 2,01,76

Kategoria U12
1 miejsce – Blanka Urszulak – 60 – 9,26
3 miejsce – Milan Barszczyk 60- 9,95
3 miejsce – Blanka Urszulak – WD – 3,84.

Dzień później, 26 czerwca, rozegrano konkurencje lekkoatletyczne w ramach XXI Mityngu Lekkoatletycznego im. Bolesława Chrobrego i Ottona III. Najlepsze wyniki przedstawiają się następująco:

SKOK WZWYŻ M
1. Kowalski Dominik (00) – ZLKL Zielona Góra – 2,01
2. Gapiński Mikołaj (01) – Mks Bolesłavia – 1,75
3. Piasecki Adrian (03) – LLKS Osowa Sień – 1,65
SKOK WZWYŻ M U18
1. Zazula Michał (04) – MKS Bolesławia Bolesławiec – 1,95
2. Klimiuk Jakub (03) – LKS Lubusz Słubice – 1,95
3. Jung Marcin (04) – MLKS Agros Żary – 1,80
4. Singh Kevin (04) – MLKS Agros Żary – 1,65

SKOK WZWYŻ K
1. Wyrwas Julia (03) – LKS Lubusz Słubice – 1,65
2. Kalenik Izabela (02) – MKS Bolesławia Bolesławiec – 1,59
3. Zabłocka Adrianna (02) – LKS Lubusz Słubice – 1,56
4. Czech Natalia (02) – MLKS Agros Żary – 1,56
5. Poniewierka Wiktoria (04) – MLKS Agros Żary – 1,53
6. Kwiatkowska Adrianna (02) – MLKS Agros Żary – 1,50
7. Czuczwa Wiktoria (01) – ZLKL – 1,50
8. Mistoń Zuzanna (02) – MLKS Agros Żary – 1,45

SKOK W DAL K
1. Mistoń Zuzanna (02) – MLKS Agros Żary – 5,20
2. Szymańska Oliwia (07) – MLKS Agros Żary – 4,20
3. Ognik Iga (05) – MLKS Agros Żary – 4,06
4. Jarosz Nikola (06) – MLKS Agros Żary – 3,69

SKOK W DAL M
1. Cieślak Szymon (03) – MKS PIAST Głogów – 6,09
2. Gapiński Mikołaj (01) – MKS Bolesławia Bolesławiec – 5,88
3. Chamioło Daniel (03) – MKS Piast Głogów – 5,79

SKOK W DAL M U18
1. Zazula Michał (04) – MKS Bolesławia Bolesławiec – 6,77
2. Działkowski Gabriel (04) – LLKS Osowa Sień – 6,27
3. Singh Kevin (04) – MLKS Agros Żary – 6,18
4. Jung Marcin (04) – MLKS Agros Żary – 6,17

TRÓJSKOK K
1. Wyrwas Julia (03) – LKS Lubusz Słubice – 11,70
2. Zabłocka Adrianna (02) – LKS Lubusz Słubice – 10,35

TRÓJSKOK M
1. Cieślak Szymon (03) – MKS Piast Głogów – 14,00
2. Chamioło Daniel (03) – MKS Piast Głogów – 12,55
3. Działkowski Gabriel (04) – LLKS Osowa Sień – 12,54

RZUT MŁOTEM M 7,26 Kg
1. Wrotyński Marcin (96) – OŚ AZS Poznań – 66,70
2. Misiaszek Paweł (01) – LLKS POMORZE STARGARD – 58,70
3. Ptak Adam (98) – WKS Śląsk Wrocław – 52,20

RZUT MŁOTEM M 5 kg – U18
1. Grzywacz Jakub (03) – MKS „Osa” Zgorzelec – 46,26
2. Łuźniak Igor (03) – ALKS AJP Gorzów Wielkopolski – 45,03
3. Kujawa Jakub (04) – MKS Bolesławia Bolesławiec – 41,27

RZUT MŁOTEM M 6 kg U20
1. Bucki Patryk (01) – AZS AWF Gorzów – 57,50
2. Zawrotniak Marcin (02) – MKS Osa Zgorzelec – 56,38
3. Ciuchta Szymon (01) – AZS –AWF Gorzów – 52,41

RZUT MŁOTEM M 5 kg U16
1. Pracharczyk Jakub (05) – UKS Achilles Leszno – 39,90
2. Górniak Sokrates (05) – OŚ AZS Poznań – 37,81
3. Szkuta Aleks () – AZS AWF Gorzów – 28,25

RZUT MŁOTEM K 3 kg U16
1. Koźlarek Julia (05) – OŚ AZS Poznań – 37,83
2. Pecyna Kinga (05) – MLKS Agros Żary – 33,79
3. Pałasz Joanna (06) – AZS AWF Gorzów – 24,85

RZUT MŁOTEM K 3 kg U18
1. Kaniowska Weronika (04) – AZS AWF Gorzów – 51,31
2. Kowalska Joanna (03) – MKS Osa Zgorzelec – 36,13
3. Rabska Patrycja (04) – ULKS Uczniak Szprotawa – 35,97

RZUT MŁOTEM M 4 kg Open
1. Komisarczyk Zuzanna (01) – LLKS Pomorze Stargard – 48,55
2. Jagiełka Gabriela (02) – LLKS Pomorze Stargard – 46,02
3. Dobrowolska Aleksandra (00) – AZS AWF Gorzów – 42,23
4. Dudkiewicz Alicja (02) – MLKS Agros Żary – 40,12. ATB