Dzięki tej aplikacji możesz słuchać ulubionego radia w roamingu. Łatwo i tanio

3204

Zagraniczne wakacje nie muszą już oznaczać urlopu od ulubionych stacji radiowych. Wystarczy zainstalować aplikację Replaio Radio, aby słuchać ich w każdym zakątku świata. Za naprawdę niewielkie pieniądze, a często nawet za darmo.

Wakacje w pełni. Jak co roku na zagraniczny wypoczynek wyjedzie kilka milionów Polaków. Dla wielu z nich urlop oznaczał dotychczas przymusową przerwę od codziennego rytuału słuchania radia. Dzięki aplikacji Replaio nie muszą się już jednak rozstawać z ulubionymi rozgłośniami.
isom unijnym, większość operatorów udostępnia swoim abonentom darmowe pakiety internetowe w roamingu. Oferta dla osób korzystających z usług pre-paid jest również bardzo atrakcyjna. Wykupienie pakietu kilku GB wiąże się z kosztem maksymalnie kilkudziesięciu złotych.

„Odpowiadając na pytanie czy 1-2 GB wystarczy do odtwarzania strumienia radiowego z internetu, trzeba mieć świadomość, że duże znaczenie ma tutaj jego jakość. Zużycie danych w przypadku jakości 64 kB/s to ok. 28.8 Mb/godzinę. Pakiet 2 GB pozwala na słuchanie radia w Replaio przez ok. 70 godzin. Zakładając 7-dniowy pobyt wakacyjny w UE to ok. 10 godzin dziennie. Słucham radia codziennie w drodze do i z pracy. Nie zużywam w samochodzie więcej niż 1-2 GB miesięcznie” – mówi Krzysztof Śmiałowski, współtwórca Replaio.

Dodatkowym ułatwieniem słuchania radia podczas urlopu jest możliwość skorzystania z wi-fi udostępnianego przez hotele. Coraz częściej nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Replaio doskonale współpracuje również z Android Auto. Dzięki temu słuchanie ulubionych stacji podczas wakacyjnych podróży własnym samochodem stanie się jeszcze przyjemniejsze. Z tego nowoczesnego udogodnienia mogą korzystać właściciele samochodów, takich marek jak: Skoda, Opel, VW, Mercedes, Audi.

Oprócz swojej podstawowej funkcji – odtwarzania stacji radiowych – Replaio posiada wiele dodatkowych opcji, m.in. budzik radiowy, przypominanie o ulubionych audycjach oraz wyłącznik czasowy – sleep timer. Poszukiwacze nowych brzmień i koneserzy z pewnością docenią historię odsłuchanych utworów, możliwość dodawania do Spotify i scrobblowanie do Last.fm. Replaio oparte jest o intuicyjny i nowoczesny interfejs Material Design z zakładkami. Ma możliwość zmiany kolorów i tła aplikacji, co dodatkowo zwiększa przyjemność słuchania radia. Instalacja aplikacji Replaio na smartfonie sprawi, że wyjazd na urlop już nigdy nie będzie kojarzył się z przymusowym urlopem od ulubionych radiostacji.

Replaio Radio jest już dostępne w Google Play (Android).

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP