Pierwszy, historyczny medal Mistrzostw Polski w Boksie dla Żar

920
fot. nadesłane

SPORTY WALKI | III Mistrzostwa Polski Młodziczek U-14 w Bytowie zakończyły się dużym sukcesem podopiecznej trenera Łukasza Michalczewskiego z sekcji pięściarskiej Żarskiego Klubu Sportów Walki. Hanna Wojtaszek wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w kat. 64 kg. W walce finałowej nieznacznie ulegała na punkty 2:3 przeciwniczce z Koszalina.

– W 1947 r. przy byłej już jednostce wojskowej w Żarach powołano do życia pierwszą sekcję bokserską – wspomina Kacper Bogdanowicz. – W kwietniu 1950 r. z uwagi na duże zainteresowanie boksem zorganizowane zostały pierwsze indywidualne Mistrzostwa Żar, które miały za zadanie wyłonić młode talenty, zdolne do zdobywania najwyższych laurów rangi mistrzowskiej. 1 października 2022 roku, po 70 latach, w końcu się udało. Hanna Wojtaszek, reprezentantka Żarskiego Klubu Sportów Walki, jako pierwsza zdobywa medal Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim dla Żar.
– Hania pokazała się z bardzo dobrej strony prezentując dobre przygotowanie i już spore umiejętności – mówi trener Łukasz Michalczewski.
Wyjazd na mistrzostwa był współfinansowany z środków Urzędu Miasta Żary.

Na zdjęciu Hanna Wojtaszek z trenerami ŻKSW Łukaszem Michalczewskim i Tomaszem Dudą oraz Karoliną Koszewską – trenerką Kadry Narodowej Młodziczek. fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane

nadesłane