Horror dopiero się zaczął

5570
Jeżeli ktokolwiek uważał, że komunikacyjny horror związany z przebudową ulicy Moniuszki powoli się kończy, to jest w błędzie.

Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Lotników, Moniuszki i Wieniawskiego. Ta ostatnia została odcięta – nie można już nią wjechać ani wyjechać. Mieszkańcy osiedla „Muzyków” muszą przyzwyczaić się do tej zmiany. Podobnie jak wszyscy, którzy chcą skorzystać z usług w przychodni lekarskiej i usług weterynaryjnych oraz tamtejszych sklepów.
Przed skrzyżowaniem tworzą się ogromne korki. Sytuacji nie ułatwia targowisko miejskie, szczególnie teraz, kiedy zbliża się Wszystkich Świętych i mieszkańcy masowo zaopatrują się w kwiaty oraz różne akcesoria. Ruch jest ogromny, każdy chce wjechać lub zaparkować jak najbliżej. Trwają też ciągle prace przy przebudowie całej ulicy Moniuszki od skrzyżowania do stacji paliw Lotos.
Przebudowa ul. Moniuszki, która ruszyła w maju, miała się zakończyć w październiku. Niestety, firma Eurovia, która jest wykonawcą, nie była w stanie dotrzymać terminu. Powodem miały być różne komplikacje z podziemną infrastrukturą oraz ornitologiem, który opiniował wydanie pozwolenia na wycinkę drzew. Ostatecznie po rozmowie w starostwie, bo inwestorem jest starostwo powiatowe, stanęło na tym, że przebudowa ma być ukończona do końca listopada.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Inaczej się nie da.

PaS, fot Gola Halina