Nasi medaliści na mistrzostwach województwa

718

LEKKOATLETYKA | Tegoroczne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego młodzików w lekkoatletyce zorganizowano w Słubicach. Żarscy zawodnicy wywalczyli 10 medali w tym aż 7 złotych.

Wśród sprinterów na 100 m złoty medal zdobył Jakub Szakoła, a na trzecim stopniu podium stanął Konrad Urszyc. Na tym dystansie w grupie dziewcząt brązowy medal zdobyła Weronika Kwaśniak. W biegu na 300 m wspaniale zaprezentował się Fabian Deć, który zwyciężył z dużą przewagą. Płotkarze zgarnęli wszystko co najwartościowsze, czyli trzy złote medale powędrowały do Żar. W biegu 80 m.p.pł. zwyciężyła Oliwia Szymańska z nowym rekordem życiowym, a Stanisław Pająk zwyciężył z „życiówką” na dystansie 110 m.p.pł. oraz wygrał bieg na 300 m.p.pł. Jedyna reprezentantka Agrosu w skou w dal Maria Marciniak zdobyła srebrny medal. Wielkie brawa należą się biegaczkom – na 600 m Laurze Nowackiej i na 2000 m Emilce Fabiszewskiej – które z dużą przewagą zwyciężyły w swoich biegach ustanawiając przy okazji rekordy życiowe.

ATB (źródło: Agros Żary)